Get Adobe Flash player

05-07-1Na półmetku sezonu swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE odniósł zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Był już kilka razy drugi i trzeci, ale pierwszy raz przekroczył linię mety jako zwycięzca rundy. Najważniejszą jednak zdobyczą rozegranych w Lublinie zawodów są punkty w klasyfikacji generalnej sezonu.


Szymon zdobył ich w tych zawodach 66, a na dodatek jego najgroźniejsi konkurenci dodali ich na swoje konto dużo mniej i w drugiej części sezonu powinno być jeszcze bardzo ciekawie, bo różnice między małymi kartingowcami znowu są niewielkie. Drugim dobrym prognostykiem jest też postawa zespołu CRG TEAM POLAND, który w sezonie 2012 zajmuje sie obsługą startów podlaskiego zawodnika. To oni znaleźli „lekarstwo” na poprawę tempa wyścigowe i po zwycięstwie w Lublinie widać, że też spisali się na medal.

Gościem Szymona na zawodach był Piotr Jakimiec - Przewodniczący Komisji Kartingowej w Automobilklubie Podlaskim i jak sam zawodnik twierdzi jego obecność również dodała mu skrzydeł do walki o najwyższy stopień podium.


Więcej na www.szymon-karting.pl

POLECAMY