Get Adobe Flash player

DSC 0266 1024 x 768Kolejny międzynarodowy sukces zapisał na swoim koncie młody kierowca Szymon Śliwowski. Zawodnik AK Podlaskiego w rozegranych na torze Bruck w Austrii zawodach III rundzie Central Estern European wywalczył trzecie miejsce plasując się najwyżej wśród zawodników z Polski. Kategoria ROTAX Mini Max w której Szymon startuje trzeci sezon zgromadziła na starcie 15 zawodników z Austrii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii i Polski.

Czytaj więcej...

DSC 0471 1024 x 768Kolejny udany start zaliczył zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski w rozegranych na litewskim torze Smalininkaj zawodach kartingowych cyklu BALTIC CUP . 1 i 2 czerwca na położonym o 100 km od granicy obiekcie wyłoniono zwycięzców II i III rundy zawodów organizowanych w krajach nadbałtyckich. Zgromadziły one na starcie ponad siedemdziesięciu zawodników z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Szymona Śliwowskiego jako jedynego zawodnika z Polski.

Czytaj więcej...

fot 29 1024 x 768Takiego rozpoczęcia sezonu kartingowego 2013 nie przewidywali Szymon Śliwowski i jego zespół przed rozpoczęciem I i II rundy ROTAX MAX CHALLANGE POLSKA. Rozegrane na kartodromie w Toruniu dwudniowe zawody przyciągnęły na start blisko pięćdziesięciu zawodników w czterech kategoriach. Wśród nich dwaj reprezentanci Automobilklubu Podlaskiego. W kategorii MINI MAX Szymon Śliwowski oraz DD2 Rafał Berdys. Zarówno w piątek jak i w sobotę przy ładnej wiosennej pogodzie Szymon nie pozostawił swoim konkurentom wątpliwości kto dobrze przepracował okres zimowy.

Czytaj więcej...

 DSC 0093 1024 x 768W miniony weekend 1 i 2 września po raz pierwszy na torze w Toruniu zostały rozegrane ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu ROTAX MAX CHALLANGE. Nie były to pierwsze okrążenia kierowcy Automobilklubu Podlaskiego Szymona Śliwowskiego na tym krętym torze. Po ostatnich zwycięskich zawodach w Bydgoszczy w drodze powrotnej do domu właśnie w Toruniu młody kartingowiec zaliczył swoje pierwsze okrążenia na nowo wybudowanym obiekcie.

Czytaj więcej...

DSC 0616 1024 x 768Drugie w sezonie zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE zapisał na swoje konto zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Jedenastoletni kartingowiec w rozegranych na torze w Bydgoszczy zawodach X rundy stanął ponownie jak w Lublinie miesiąc wcześniej na najwyższym stopniu podium. Odbudowany po kilkuletnie przerwie obiekt przyciągnął na start ponad pięćdziesięciu zawodników z czego czternastu rywalizowało razem z Szymonem w jego grupie wiekowej czyli kategorii ROTAX MINI MAX.

Czytaj więcej...

05-07-1Na półmetku sezonu swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu ROTAX MAX CHALLANGE odniósł zawodnik Automobilklubu Podlaskiego Szymon Śliwowski. Był już kilka razy drugi i trzeci, ale pierwszy raz przekroczył linię mety jako zwycięzca rundy. Najważniejszą jednak zdobyczą rozegranych w Lublinie zawodów są punkty w klasyfikacji generalnej sezonu.


Szymon zdobył ich w tych zawodach 66, a na dodatek jego najgroźniejsi konkurenci dodali ich na swoje konto dużo mniej i w drugiej części sezonu powinno być jeszcze bardzo ciekawie, bo różnice między małymi kartingowcami znowu są niewielkie. Drugim dobrym prognostykiem jest też postawa zespołu CRG TEAM POLAND, który w sezonie 2012 zajmuje sie obsługą startów podlaskiego zawodnika. To oni znaleźli „lekarstwo” na poprawę tempa wyścigowe i po zwycięstwie w Lublinie widać, że też spisali się na medal.

Gościem Szymona na zawodach był Piotr Jakimiec - Przewodniczący Komisji Kartingowej w Automobilklubie Podlaskim i jak sam zawodnik twierdzi jego obecność również dodała mu skrzydeł do walki o najwyższy stopień podium.


Więcej na www.szymon-karting.pl

POLECAMY